Warning: fopen(/home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-content/plugins/jetpack/modules/notes.php): failed to open stream: Permission denied in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php on line 4614

Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php on line 4617

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php on line 4620

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php:4614) in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-content/plugins/easy-contact/econtact.php on line 112

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php:4614) in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-content/plugins/easy-contact/econtact.php on line 112
 @Shtrudel » ארכיון » הנוער של היום..?

הנוער של היום..?

27 במאי, 2010

לפני שאתם רואים את זה, תבטיחו לי שלא תהיו בשוק. – קליק היר.

ברור שלא תהיו בשוק, הרי אתם יודעים שזה ככה, לא?

הנוער של היום, תכירו אותו, על רמתו הנמוכה ביותר, ריב אחים, מרוקאים, רוסים? ישראלים, כולם פה ישראלים. נמאסו עליי הריבים המפגרים על המוצא, כל אחד והטעם שלו, והעדה שלו. מדינה פלורליסטית? הצחקתם אותי. אולי היה צריך להמשיך עם כור ההיתוך.

לחפש לריב בכל מקום, תמונה של בן אדם עם ראש גדול שהתפרסמה בפייסבוק באחת הקבוצות, ובאמת סיקרנה אותי, ציפיתי לתגובות טיפשיות כמו"אימאלה" ודומיהן, וקיבלתי תגובות כמו "ראש של מרוקאי" "ראש של רוסי" והקללות הנלוות לזה לאורך מעל ל1000 תגובות. השתגענו? איך ננהל את המדינה בעוד 10 שנים? איפה הבגרות ואיפה הראש?! כנראה שנשאר אצל החבוב בתמונה.

אני בטוח שיקפצו אלה ויגידו " זה לא כולם!" נכון, זה באמת לא כולם, ואולי אתה לא כזה, ואולי גם אני לא, אבל יש פה איזשהו חיתוך של נוער ברמה מסוימת שהוא כזה, והם בכמויות שלא יספיק שאני ואתה לא כאלה, כי הם יותר, הרבה יותר. הכמות כן קובעת. איך משנים את זה? מה עושים? האם הטעות היא אצל ההורים? בחינוך? או שאולי החברה עיצבה את האדם, ואז מה שההורים העבירו לא באמת חשוב, אלא מה שהחברה העבירה הוא מה שקבע בסוף? ומה באמת יהיה עלינו בעוד 10-20 שנה? מלחמות אחים? בנימה זו חברים יקרים, אני רוצה לבקש: תנשמו עמוק, תזרמו, ותפסיקו להיכנס בכל שטות, תעריכו את מה שיש לכם, זה המון, נתערב שההורים והסבים שלכם לא חיו בכאלה תנאים אם חיו בארץ הזו אז.

וכאן, אמליץ לכל נער, לכל נערה, לכל צעיר וצעירה ובכלל לכל האנשים, וגם למבוגרים יותר ולקשישים שביננו, אך באמת שבמיוחד לצעירים: צפו בסדרת מקור חדשה יחסית של "הוט" שנקראת "נבלות", בvod או באינטרנט אם אתם ב"יס". קבלו קצת מושג, זה אמנם מוגזם בחלק מהמקרים, אבל הסדרה הזאת , בתקווה, תעיר אתכם, ותתן לכם איזשהו מושג על העולם שאתם חיים בו, חוסר כבוד לסבא שלכם שבזכותו אתם נמצאים כאן? זה לא בא מהספר של יורם קניוק, "עיטים ונבלות" עליו מבוססת סדרת הפרקים, זה בא מהעולם האמיתי, תשכילו קצת וקחו ברצינות את מה שאתם חיים סביבו. לא רק שהעולם שסביבנו לא אוהב אותנו במיוחד, אלא גם, שאנחנו בתוכנו לא אוהבים את עצמנו? מה יהיה גורלנו בסוף עם כאלה בעיות? כשאנחנו אפילו לא מאוחדים בתוך עצמנו?4 תגובות עבור “הנוער של היום..?”

 1. מאת גילוש:

  ומה, לדבר ככה זה יותר טוב?
  אתה עוד לא בן 17.

  זה מתנשא משהו, להגיד דברים כאלה, כאילו זה ממרומי גילך.

 2. מאת גיל ברגר:

  שמע, לא אמרת את שמך, לא העזת, אני יכול להבין אותך.
  אני עוד לא בן 17, זה נכון. זה אולי מעט נראה כאילו אני מתלונן ואני מחוץ לבעיה הזאת, אבל אני עמוק בתוכה, ואתה יכול לראות את זה בפוסט, אני פשוט מתקשה להסתכל על עצמי כבן אדם שנמצא בתוך זה, וזה חלק מהבעיה לטעמי. אני דפוק, בדיוק כמו כולם. הבעיה היא, שאני לא אומר את זה ממרומי גילי וזה בדיוק העניין, אני אומר את זה כאחד שהוא חלק מהבעיה, כחוליה "חולה" שמנסה לשנות משהו, אני מנסה לעורר משהו, מנסה לשנות משהו, מעביר על עצמי ביקורת ולא מתבייש להתסכל על עצמי מהצד ולהגיד שטעיתי.

  האם באמת יש לזה מקום כאן? איך אנחנו נראים אחרי זה לאנשים שלא נמצאים כאן? כמו ברברים שחושבים שהכל מגיע לנו? מה נעשה כדי לשנות את הדרך שבה אנו נראים בעולם? אידאולוגיות האום שמום חלפה מזמן מהמקום הזה, וחייבים להתחיל להתייחס למה שקורה סביבנו, וזה לא בעניין הפוליטי, אלא בעניין ההסברתי. מסתכלים עלינו כדבר שהוא לא מודל לחיוקי בכלל בעולם, בגלל צורת ההתנהגות שלנו. לגנוב מאות שקיות קפה מבית מלון? לגנוב כריות? לעשות בלאגן ורעש בלי סוף? האם זאת הדרך ארץ שעליה חלם בן גוריון כשהקים את המדינה הזאת?

  זה קצת מרגיש כאילו אתה מנסה להגן על עצמך בכך שאתה תוקף בחזרה. קח נשימה, קרא שוב את הפוסט, קרא את התגובה שלי, ונסה לראות איפה אתה צריך להשתנות, איפה אני צריך להשתנות, ואיפה כל אחד צריך להשתנות. כי הכל צריך להשתנות, והשינוי מתחיל בכל אחד מאיתנו, בפנים. ואם לא יהיה שינוי, אז גורלנו, מר.

 3. מאת גילוש:

  אין שום קשר להגנה. אני לא מזדהה כי אין לי טעם להפוך את זה לויכוח חזיתי. כשאני מביע את דעתי על נושא מסויים אני מזדהה, כשאני מעיר למישהו אני מעדיף שלא.

  לא התייחסתי לאיכות התוכן, יש לי בעיה עם הניסוח. קח לתשומת לבך שזה לא "הם", זה "אנחנו". אתה לא יכול לכתוב כזה פוסט ולחשוב שהתנערת מאחריות. web-log כשמו כן הוא – רק סוג של יומן. אתה רוצה להזיז משהו? תזיז. אבל אל תעמוד ותעשה נו-נו-נו כאילו אתה לא חלק מההווי הזה.

  זה כמו ממשלה איכותית. אתה לא יכול להיות חלק מהנוער ועם זאת להתמרד נגדם, כל עוד אתה לא מנסה לשנות משהו; כמו ששר לא יתמרד נגד ראש הממשלה בלי לגבש איתו דרך פעולה חלופית.

 4. מאת גיל ברגר:

  קיבלתי את התגובה שלך, ואני מסכים איתך.

  תודה על ההערה, אני חושב שהתחרטתי בקשר לניסוח הזה בעצמי רגע אחרי שפרסמתי, אז כבר מאוחר מדיי. אין טעם לשנות טקסט שכבר נכתב.

  בכל אופן, תודה על התגובה שלך. אני מעריך את זה שהתייחסת לכתוב והבעת את דעתך.

השארת תגובה