Warning: fopen(/home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-content/plugins/jetpack/modules/notes.php): failed to open stream: Permission denied in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php on line 4614

Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php on line 4617

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php on line 4620

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php:4614) in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-content/plugins/easy-contact/econtact.php on line 112

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-includes/functions.php:4614) in /home/gilberger/shtrudel.gilberger.com/wp-content/plugins/easy-contact/econtact.php on line 112
 @Shtrudel » ארכיון » מזמין אתכם לדו-קרב.

מזמין אתכם לדו-קרב.

4 באוקטובר, 2009

אתם מוזמנים להתעדכן בפוסט העדכונים שפרסמתי כאן חדשות ועדכונים בנושא.

ערן תור, איידיגיטל, אפל, תומכי אפל, וחולי מקאפיל יקרים,

iDigital, לפני כשנתיים תפסתם את מקומה המחפירה של חברת ידע בתור נציגתה של אפל בישראל. הדבר נראה כטוב, כעידן חדש לנו, למשתמשי המק. אך כעבור שנתיים, אנו מגלים שלא הכל ורוד ויפה, ויש לנו הרבה תלונות. אפל אשר מייצגת סמל סטטוס בכל רחבי העולם, אשר מביאה לנו מוצר חדש ורענן כל שנה בחרה בכם להנהיג אותם כאן בישראל!
אך לטעמי, עבודתכם אינה ראויה לשבח, ואינה ראויה כלל.

ערן, אני גיל. לאחרונה רכשתי מחשב באפל בחנות בוושינגטון. למרות זאת, אותי לא קניתם, ואם לא הייתי מודע ליתרונות של מק אל מול PC, לא הייתם מצליחים לשכנע אותי לקנות אחד.

תגיד ערן, למה כשפה אני לוחץ על ישראל, זה לא מפנה לאתר של איידיגיטל? למה בעמוד הזה, שנותן לינקים לרוב הנציגיות של אפל בכל העולם, אין מילה על איידיגיטל? למה בעמוד הפנימי הזה, שמספק מידע על האייפון בישראל, אין לא לוגו של איידיגיטל, אלא רק סמלים של אורנג', פלאפון וסלקום? למה אפילו לא מוזכרת מילה אחת על איידיגיטל בדף הזה? אולי בגלל שהאייפון לא מגיע לישראל בגללך, ערן? אולי בגלל שאתם מבצע את העבודה שמוטלת עליך לעשות בצורה שגויה? אולי כי אתה צריך להבין שנציגות של אפל, צריכה לייצג אותה, ואפל מתביישת באיידיגיטל, פלא יצירתך? כל אדם שתשאל, בין אם היה בזמן האחרון בנציגות ברמת אביב, כדי להתחנן שיתקנו את המק האמריקאי שלו, ובין אם זה מישהו שבא לקנות אצלכם מקלדת של אפל, יגיד לכם תשובה דיי דומה, שאתה בטח יכול לדקלם, גם את התשובה לזה, שמתחילה במילה "מכס" או "מיסים".

אז תראה ערן, אני בהחלט מעריץ אותך על זה שהיה לך האומץ להיכנס לעולם אפל בישראל, עם כל התלונות והבכיינות של כולנו, וגם שלי, והדרישה לפרפקציוניזם שרואים רק באפל, ובאת לנסות לחולל בעולם הזה שינוי בישראל שהצלחת למצות בנתיים בצורה מאוד חלקית, חברת ידע שהייתה כאן קודם הייתה אחד מהכשלונות הכי מבישים שאפל עשתה כאשר איפשרה לה להיות Premium Reseller שלה. ואתה הבאת שינוי, פתחת שתי חנויות, קידמת את אפל, בהחלט רואים מגמת עליה, אבל אפשר יותר ערן, המחירים בהחלט ירדו, אבל יש עוד לאן להתקדם, ואני חושב שאתה מבין את זה. היה מספיק, ערן, אם הייתה רק חנות אחת, אבל המחירים היו טובים קצת יותר. לחנות נוספת הייתי, במקומך, מתקדם לכבוד חצי מליון מחשבי מק פועלים ותומכים בiDigital. מה שאין לך כרגע.

אפל זה סמל סטטוס, ואנשים קונים אפל, גם בארץ, כי אי אפשר להביא מחו"ל לפעמים. ובכל זאת, ערן, קניתי עכשיו מקבוק פרו, אמריקאי, ב9,000 שקל, שבארץ היה עולה לי 16,000 שקל. למה אני צריך להוציא עוד 7,000[!] שקל, כלומר, כמעט פי שתיים על מק בארץ? אז נכון, את מחירי האייפודים הורדת בצורה מדהימה, ואני מעריך אותך מאוד על זה, כי זה בהחלט, כמו שאתה רואה, מגדיל את נתח השוק של האייפודים בארץ. אבל עכשיו אתה כלוא בבעיה אחרת, אתה שוכח שיש לאפל גם מחשבים ולהם יש הרבה מאוד מה להציע. המטרה שלך היא גם להגדיל את נתח השוק של מחשבי המק בארץ, לא כך? תוריד מחירים ערן, תוריד מחירים, אפילו ב1000 שקל. ואתה צריך להבין, שאם מישהו החליט לקנות את המק שלו בארה"ב ולא בארץ כי יותר נוח לו/יותר זול לו/הוא סתם מעדיף, אז כנראה שהסיבה מספיק טובה בשבילו, ובתור נציגות של אפל אתה צריך לכבד את זה. הרי זה אבסורד שאדם שיש לו Apple Care, אחריות בינלאומית מורחבת לשלוש שנים של החברה שבזכותה אתה מרוויח את לחמך, לא יקבל את השירות שלו בצורה מיידית, לא? כאן, בוא לקראתנו, תבין, שאם לא תבוא לקראתנו, תפסיד את תעודת הPremium Reseller שלך מאפל, כי אם הלקוחות לא מרוצים, אפל לא מרוצה.

ערן, אתה רוצה לנהל נציגות רשמית של אפל ביום מן הימים, סביר להניח, לא? נציגות שאין לה מגבלות, נציגות שהיא אפל, לא? אם כן, יש צורך בשינוי תפיסה דחוף, תחשוב על נוסחה כזאת:

משוואת הצלחה

לבסוף ערן, אני מקווה שאתה מבין, המקיסטים הישראלים צריכים את התמיכה, ומחכים למושיע, אתה יכול להיות או המלאך שמושיע או השטן שפוגע עוד יותר, וכולם מחכים לזה שתהיה המלאך שמוציא את כולנו מזה. עד עכשיו, היו לך רק בעיות שטן. תעשה שינוי, שכח לרגע מהכסף ומהראווה, ובאמת תהיה שם, בשביל כולנו, ובשביל שהעולם הזה יהיה קצת יותר לבן וקצת מלא יותר בתפוחים נגוסים.

ערן, נוסף על זה הייתי ממליץ לך להציץ מדי פעם ברשימת החתומים על העצומה שהולכת וגדלה מרגע לרגע כנגד המדיניות שבנית באיידיגיטל, בנושא תיקון המחשבים שאינם ישראלים. את סיפורו של אחד מהנפגעים תוכל לקרוא ב http://oydigital.com ועל העצומה שתגרום לשינוי אתה מוזמן לראות ב http://bit.ly/4qJbiz , וכולכם מוזמנים לחתום עליה.

חברים יקרים, ערן, מייצג של ערן, או כל אדם אחר שקשור באיידיגיטל או אפל, אשמח לשמוע את תגובותיכם בנושא.

אתם מוזמנים להפיץ  פוסט זה בכל מקום.

אתם מוזמנים להתעדכן בפוסט העדכונים שפרסמתי כאן חדשות ועדכונים בנושא.13 תגובות עבור “מזמין אתכם לדו-קרב.”

 1. מאת טניה ד.:

  הפצצת! אהבתי ביותר גיל, אהבתי ביותר (;
  מקווה שערן באמת יראה את זה חח

 2. מאת מתן:

  כל הכבוד! פוסט מעולה.

 3. מאת בר:

  אין לי ספק שאם המחירים בארץ היו שפויים יותר כבר היה לי נייד של אפל. המחירים שראיתי בחנויות פשוט מטורפים.
  אני מקווה שיתחילו להסיק מסקנות פה בארץ…

 4. מאת אנדריי:

  ‫ישר כוח גיל! פוסט מעולה!
  לצערי זה הרבה יותר ממה שאתה מתאר בפוסט, למה בארה"ב אני רשאי להנחה בתור תלמיד? למה אפל שולחים לי גלויות עד לישראל(!), כדי להודיע לי על מבצע כזה או אחר שמגיע לי בתור תלמיד? בסה"כ קניתי אייפוד טאץ', מה זה 200$ בשביל אפל? ועוד יותר חשוב, יחד עם כל השמחה של "יש לי אייפוד", קיבלתי יחס חם – חיוכים, והמון סובלנות.
  ועומת זאת, כשהגעתי לאיי-דיגיטל בישראל, עם האייפוד החדש שלי וקבלות – לקבל אחריות (אחרי הכל זה מוצר עדין והאחריות בינלאומית), הם דרשו ממני כסף כדי "לבדוק את אמיתות הקניה". מה יותר אמיתי מקבלה?! קבלה שכתוב עליה שחור על לבן תאריך הקניה, אפל סטור – טיים סקוור והמחיר. האייפוד היה חדש, לא פתחתי אותו אפילו, שמור באריזה המקורית. הטענה העיקרית הייתה "איי-דיגיטל זה לא אפל ותהליך בדיקת האחרויות הוא ארוך ועולה כסף". פאק איט! יותר זול להטיס את האייפוד לניו-יורק במקרה של תקלה. ובחזרה למחשבים, מק באמת מחשב מעולה, אבל 16 אלף שקל בשביל מחשב זה דיי מוגזם. אז נכון הוא יפה, ונוח… אבל היופי העיקרי הוא במערכת הפעלה. המחשב שלי (ג'יגהבייט W576V) עלה 4 וחצי אלף שקל. אז נכון, הוא פחות יפה ממק, אבל תגידו לי אתם, מה מפריע לי להתקין עליו MAC OS X? – אל תגידו שאי אפשר, לא חסר קומבינות!
  תשכנעו אותי לשלם פי 4 בשביל מערכת הפעלה… MAC זה משהו מעולה, ועם קצת מאמץ אפשר להחדיר את זה לכל בית ובית בישראל, שיווק מפה לאוזן, חדירה לבתי הספר האוניבסיטאות… אין גבול למה אפשר לעשות, אבל במקום זה אתם פותחים עמוד עלוב לסטודנטים (http://www.idigital.co.il/education/students/) ומנסים לשכנע אותם במילים יפות? פטתי…

 5. מאת גיל ברגר:

  תודה לארבעתכם על התגובות, אנדריי מחזק את מה שאתה אומר בנוגע לסטודנטים ולהבדלים הלא יאומנים ביחס של האנשים, למרות שאפשר לציין לטובה את הגאונים של IDIGITAL שיושבים בבר הגאונים, רק שהם לא ממש יכולים לעזור לך בגלל המגבלות שהוטלו עליהם מלמעלה.

 6. מאת MatanCro:

  ישר כוח גיל, אני תומך בדברים שאמרת ואני ממש מקווה ומוצא לנכון שiDigital יתפוס את עצמו ובאמת יחולל שינוי.

  בסופו של דבר, אנחנו הלקוחות ואנחנו אלה שקונים וממלאים את הארנק לאותם אנשים. כתלמיד וכבן אדם שמצפה למוצר שקיים ברחבי העולם אך בארצו לא או שהוא קיים אך במחיר כפול אני מצפה שבאמת יתנו תשומת לב ולא רק ישימו לב.

 7. מאת amir dror:

  I hate them! In Switzerland it takes 5 to 10 days to fix a mac.
  why does it take 21 days with idigital?!

 8. מאת אלכס:

  אני מסכים עם כל מה שאמרת באמת הכל נכון אין סיבה ש המחשב היה 21 יום במעבדה את זה צריך לשפר אני מסכים אני קונה עכשיו אפל קר אני מקווה שלא היה לי בעיות בעתיד אבל כן זה מפחיד…..21 יום זה מטורף 
  אבל…….
  אני חושב שאתה מאוד בכיין בקטע של הכסף אני מקווה שלא תקח ללב ,
  אבל אחי חלאס לדבר על הכסף וכמה עולה מק בארץ המחירים נכון הם יקרים בחלקם משמעותית מהמחירים בארה"ב אבל אל תהיה ישראלי צר עין כי מתי בדקת בפעם האחרונה כמה עולה טלויזיה בארצות הברית או כל מוצר אלקטרוני אחר ……
  אחי אנחנו חיים במדינה שכולה מס…… מס מס מס אחד גדול גם אוטו בארץ עולה +90% למה על זה אתה לא פותח פוסט …..?
  אל תהיה ילד הכל יותר זול בארצות הברית
  תראה את המחירים בארופה כמעט כמו בארץ …. למה לא קנית בארופה
  אז תפסיקו לז…ן את השכל על המחירים אתם לא אחריים על התמחור בארץ
  דברו תכלס מה שמפריע שאין חופש איפה לתקן ומהר וזהו
  אל תקח ללב הייתי חייב לפרוק על משהו 🙂

 9. מאת גיל ברגר:

  @amir dror – בקרוב תשמע עדכונים בנושא, ביצעתי מספר ברורים והתגלו מספר ממצאים שישאירו את iDigital פעורי פה.

  @אלכס – אני שמח מאוד שהגבת, ברוך הבא לקהילת קוראי הבלוג :).
  תגובתי תפתיע/לא תפתיע אותך, או אולי פשוט תסביר לך למה הכל ככה:
  תראה, iDigital מצד אחד רוצים שיקנו אצלה Mac נכון? אז היא עושה את זה באיזושהי דרך: גורמת לבעיות עם האחריות של אנשים שלא קנו בארץ.

  הסיבה שאנשים לא קנו בארץ את המק שלהם היא המחיר. כלומר, אני קניתי את המק שלי בארה"ב בגלל המחיר, הבדל של כששת אלפים שקלים! בין המחיר בארץ למחיר בארה"ב. כלומר, אני צריך לשלם פי אחד וחצי על המקינטוש, מה שיוצר מצב שיותר זול לטוס ארה"ב, לשכור מלון, לקנות את המק, לנפוש שם קצת ולחזור.

  iDigital, רוצים שנקנה אצלם, ואני אומר לך שאם זה היה זול ב2500 שקל, כבר הייתי הולך לקנות אצלם, כי חבל על הזמן ובהחלט חשוב לתרום לכלכלה הישראלית. ואז גם לא הייתה לי שום בעיה עם האחריות, והכל היה בסדר.
  אבל המחיר הוא מה שגרם לי לסוע ולקנות, ואז לאכול אותה כאן עם האחריות. כלומר, בעיה אחת נבעה מהשניה.
  לכן, הפוסט הזה מתעסק גם במחירים של iDigital וגם בבעיית השירות.

  אתה מוזמן להמשיך איתי את הדיון 🙂
  גיל.

 10. מאת בלוגיק: נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [10-10-09] | Newsgeek:

  […] ברגר החזיר השבוע לכותרות את נושא האחריות והמדיניות של iDigital כלפי רוכשי ציוד Apple מחוץ לישר…. ברגר כתב פוסט המנוסח כמכתב למנכל החברה, ערן תור בו הוא […]

 11. מאת אלכס:

  כן גילי אבל אני לא מבין מה אתה הייתה עושה אם הייתה ערן
  אני שואל באמת אם הייתה במצב שלו בוא ניקח את הדיון תאורתי יותר .
  נגיד ואפל מוכרת לאי דיגיטל את המחשבים ב 20% פחות ממה שרשום באתר באתר בארצות הברית רק נגיד נגיד וקנית את ה האי מק הכי טוב (3.0…)עם שדרוג של הכרטיס מסך ל ati אוקי יעלה לך בארצות הברית 2,269 דולר שזה עם הדולר של היום 8622 שקל נגיד ואפל מורידה את המחיר ב 20 אחוז יוצא 1815 דולר
  שזה עבור 3.8 הדולר 6897 שקל
  איך שהמחשב נכנס לארץ תוסיף ע"י האתר של המכס ליבוא מחשב יכל להיות שיש להם הנחה מסויימת אבל ביבש 16.5 אחוז מס
  מה שמקפיץ את מחיר המחשב ל 11380.5 בשקלים
  איפה המשלוח איפה אחזקה של החנות והחברה איפה אחריות תיקון איפה התמיכה הטלפונית בקיצור המחשב עצמו עולה באתר אידיגיטל 14,549
  אם הכרטיס של ati אז אחי בחשבון פשוט 11380-14549=3168
  אחי בכל ה שלושת אלפי שקלים האלה הייתה מצילח להחזיק חברה לא נראה לי ….
  בגלל זה אני אומר שהדיון לא נכון לגבי המחיר כל אחד עושה את החישובים שלו עם הם רוצים למכור בכל סכום שימכרו זה אל מול השוק בישראל …
  אם בחרת לקנות את המחשב בחול בכיף אבל צריך להוריד את זמן הטיפול במחשב
  אתה מבין לאיזה כיוון אני חותר
  לא טוב לתקוף 2 בעיות בוא נתקוף אחת תאחרת שכל אחד יעשה את החישוב לעצמו מה טוב לו …… וכמה הוא רוצה לשלם

 12. מאת גיל ברגר:

  אלכס,

  אני בהחלט מבין, אבל בהחלט חושב שבעיית הטפול באחריות למחשבים, נובעת מזה שלא קונים בארץ, והנסיון בצורה לא כשרה לייצר קניה בארץ, פוגע בנו, האנשים שלא קנו באיידיגיטל את המק שלהם.

  אני תוקף בעיה אחת, ובהחלט ניתן להבין את זה מהעדכונים וההודעות שאני מפרסם כאן בבלוג, אבל אני בהחלט רואה מדוע נוצרה הבעיה הזאת מלכתחילה, ואי אפשר להתעלם מזה.

  גיל

 13. מאת איתי שפילמן:

  רכשתי IPOD TOUCH לפני כ-ארבע חודשים בחנות I-DIGITAL ברמת אביב . ב-3 לינואר הגעתי לקבל שרות בסניף לאחר קביעת תור אונליין , כמו אצל רופא . שמי הופיע על המסך וקיבלו אותי יפה מאד. הובהר לי לאחר דקות ארוכות שהתקלה חמורה ואקבל במהרה מכשיר חדש . לאחר כ-15 דקות המתנה הודיעו לי שאין בצבע לבן , ויזמינו מאפל . ציידו אותי בעותק קריאת שרות . שילמתי 5 ש"ח לחניון ויצאתי לדרכי . חלפו להם 7 ימים ובבירור אמרו שטרם הגיע . והמדיניות היא 7-10 ימי עסקים. חלפו להם הימים ובכל םנייה הם שולחים לי SMS עם הודעה שמחר יחזרו אליי . היום ה-1 בפברואר הם לא יודעים מתי יגיע . הסטוק של החדשים לא נועד לאלא שאמורים לקבל "חדש" . ערן תור , שלמה דברת , מנקובסקי אהרון ושאר הדירקטורים של איי דיגיטל סטור בע"מ צוחקים על כולם . 30 יום לתיקון או החלפה של אייפוד זה גובל בהונאה. אפל לא מכירה במדינת ישראל , לא היה לה נציגות והיא לא מעסיקה ישראלים. מיקרוסופט , גוגל , אינטל כולם פה או ישראלים שם . סטיב ג'ובס קיבל מה שמגיע לו .

השארת תגובה